PŚ w biathlonie: Arnd Peiffer najlepszy w sprincie!

Dzisiaj odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w biathlonie, które rozgrywane są w Oslo. Najlepszy w biegu sprinterskim na 10 km okazał się Niemiec Arnd Peiffer.

Reprezentant Niemiec wygrał zawody po ponad 3 latach przerwy. Bezbłędny na strzelnicy, dotarł na metę z czasem 24:57.0. Drugie miejsce zajął Francuz Martin Fourcade, który do zwycięzcy stracił 3.3 s. Na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Anton Szypulin (+15.4 s).

Bardzo słabo wypadli reprezentanci Polski. Łukasz Szczurek po dwóch pudłach na strzelnicy zajął dopiero 82. miejsce. Jeszcze dalej uplasował się Grzegorz Guzik, który po trzech niecelnych strzałach sklasyfikowany został na 89. miejscu.