PŚ w Berlinie: Zbigniew Bródka piąty na dystansie 1500 metrów

23:19, 27.01.2017 Aneta Kosiura

szymanski-brodka-niedzwiedzki-fot-sport-tvp-pl

Zbigniew Bródka zajął piąte miejsce na dystansie 1500 metrów  podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie. Zwyciężył Holender Kjeld Nuis.

Kjeld Nuis  w biegu na dystansie 1500 metrów na metę dobiegł z czasem 1:45.94. Tuż za nim ze stratą 0,09 sek. uplasował się Rosjanin Denis  Yuskov, a ostatnie miejsce na podium uzupełnił Peter  Michael ( +0,93 sek.). Poza podium sklasyfikowany został Norweg Sverre Lunde  Pedersen (+1,24 sek.). Na piątym miejscu sklasyfikowany został najlepszy z reprezentantów Polski - Zbigniew  Bródka, który stracił do zwycięzcy 1,31 sekundy. Jeśli chodzi o pozostałe miejsca Biało-Czerwonych to 11. był Jan Szymański (+2,02 sek.), 16. Konrad Niedźwiedzki (+2,68 sek.).

Na dystansie 500 metrów zwyciężył reprezentant gospodarzy Nico Ihle kończąc bieg z czasem 34.83 sekundy. Tuż za nim sklasyfikowany został Japończyk Yuma  Murakami (+0,14 sek.), a trzecie miejsce zajął Holender Jan  Smeekens (+0,19 sek.). Na ósmym miejscu uplasował się reprezentant Polski - Artur Waś (+0,37 sek.), a Piotr Miachalski był 18. (+0,90 sek.).

W biegu na 1000 metrów kobiet najlepiej zaprezentowała się Heather  Bergsma,która ukończyła bieg z czasem 1:15.42. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Japonka Nao  Kodaira (+0,07 sek.), a trzecie miejsce wywalczyła Holenderka Jorien  ter Mors (+0,20 sek.).Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Natalia Czerwonka kończąc bieg na 11. pozycji ze stratą 1,63 sekundy.