PŚ w Berchtesgaden. Siódme miejsce Michała Nowaczyka

13:56, 19.03.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:39, 19.03.2022

W niemieckim Berchtesgaden rozegrano ostatnie indywidualne zawody w snowboardzie alpejskim w tym sezonie. W zawodach slalomowych Michał Nowaczyk uplasował się na siódmym miejscu, odpadając w ćwierćfinale. Aleksandra Król pożegnała się z rywalizacją na 1/8 finału.

Kwiatkowski bez awansu

W środę w Rogli Oskar Kwiatkowski zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym. W rywalizacji slalomowej w Berchtesgaden nasz reprezentant nie poradził sobie tak dobrze. Odpadł w kwalifikacjach z 17. wynikiem ze stratą dwóch setnych do fazy pucharowej. Awans wywalczył za to Michał Nowaczyk. W eliminacjach zajął 7. miejsce. Aleksandra Król uplasowała się na 11. pozycji i także przeszła do dalszej części zawodów. Odpadły - 31. Weronika Dawidek i 35. Maria Chyc.

Kwalifikacje kobiet

Kwalifikacje mężczyzn

Finały

Niestety, Aleksandra Król pożegnała się z rywalizacją już na 1/8 finału. Polka przegrała po wyrównanym wyścigu o jedną dziesiątą sekundy z Michelle Dekker. Co warto dodać, swoje biegi wygrały wszystkie zawodniczki rozstawione po niebieskiej trasie. Tym samym Król utrzymała 11. miejsce z kwalifikacji. Awans wywalczył Michał Nowaczyk, który wygrał z Arnaudem Gaudetem. W ćwierćfinale reprezentant Polski musiał uznać wyższość Sangho Lee, który zdobył Kryształową Kulę za cały snowboard alpejski. Koreańczyk nie wywalczył jednak żadnej małej, gdyż w półfinale przegrał z Andreasem Prommeggerem. Austriak w finale miał taki sam czas, jak Edwin Coratti, więc dwóch zawodników zostało ogłoszonych zwycięzcami. Tym samym Prommegger został najlepszy w klasyfikacji slalomu. Wśród kobiet triumfowała Julie Zogg, która wygrała klasyfikację generalną w slalomie. Świetne drugie miejsce zajęła Megan Farrell. W małym finale Ramona Theresia Hofmeister pokonała Danielę Ulbing i przypieczętowała zdobycie Dużej Kryształowej Kuli.