PŚ w Berchtesgaden. Przegrane naszych snowboardzistów w 1/8 finału

fot. PZN

Za nami ostatnie w tym sezonie indywidualne zawody w snowboardzie alpejskim. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału.

fot. PZN

Król i Kwiatkowski z awansem

Aleksandra Król była jedyną Polką w dzisiejszych zawodach w Berchtesgaden. Bez problemu przebrnęła przez kwalifikacje, uzyskując ósmy czas. Najszybsza okazała się Ester Ledecka. Oskar Kwiatkowski w Rogli nie awansował do szesnastki, a dzisiaj osiągnął dziesiąty wynik kwalifikacji. Znowu trochę do awansu zabrakło Michałowi Nowaczykowi, który był 19.

Kwalifikacje kobiet

Kwalifikacje mężczyzn

Porażki Polaków w 1/8 finału

W 1/8 finału Aleksandra Król zmierzyła się z Julie Zogg, czyli liderką klasyfikacji slalomowej oraz ogólnej. Po bardzo wyrównanym pojedynku Polka przegrała ze Szwajcarką o osiem setnych sekundy. Na tym samym etapie z rywalizacją po błędzie w końcówce pożegnał się Oskar Kwiatkowski. Nasz zawodnik musiał uznać wyższość Edwina Corattiego. Król zajęła 10. miejsce, a Kwiatkowski został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Wielki powrót Ledeckiej

W finale kobiet triumfowała Ester Ledecka, która w Rogli była druga, ale dzisiaj już sięgnęła po pierwszą wygraną po długiej przerwie. W finale Czeszka pokonała Ramonę Theresię Hofmeister. Niemka po tej porażce nie zdołała dogonić Julie Zogg w klasyfikacji ogólnej. Hofmeister zabrakło 11 oczek. Zogg okazała się także najlepsza w rankingu slalomu. Więcej emocji w walce o dużą kryształową kulę było u mężczyzn. W całych zmaganiach triumfował Fabian Obmann, pokonując w finale Arvida Aunera. Obmann wygrał klasyfikację slalomu, ale także dzięki korzystnym dla siebie wynikom rywali został najlepszym snowboardzistą alpejskim całego sezonu. Wyprzedził Maurizio Bormoliniego o cztery punkty. Oskar Kwiatkowski zajął piąte miejsce. Aleksandra Król jest siódmą zawodniczką sezonu.

Wyniki zawodów kobiet

Klasyfikacja końcowa slalomu kobiet

Klasyfikacja ogólna kobiet

Wyniki zawodów mężczyzn

Klasyfikacja końcowa slalomu mężczyzn

Klasyfikacja ogólna mężczyzn

źródło: informacja własna