PŚ w Beitostolen: Sjur Roethe wygrywa bieg na 30 km łyżwą

fot: xc-ski.de

fot: xc-ski.de

Za nami bieg na 30 km stylem dowolnym. W zawodach Pucharu Świata w Beitostolen znów dominowali Norwegowie, choć w pierwszej dziesiątce oprócz gospodarzy znaleźli się tylko Rosjanie. Wygrał Sjur Roethe, drugi był Martin Johnsrud Sundby, a najniższym stopniu podium stanął Andriej Mieliniczenko.

Zdecydowane zwycięstwo odniósł dziś Sjur Roethe, który nad swoim kolegą z reprezentacji Martinem Johnsrudem Sundbym miał aż 35,2 s przewagi. Trzecie miejsce ze stratą 49,2 s zajął Rosjanin Andriej Mieliniczenko, dla którego to pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata w karierze.

W dzisiejszym biegu doszło do nietypowej sytuacji. W pierwszej dziesiątce zawodów znaleźli się tylko reprezentanci dwóch nacji – Norwegii i Rosji. Już ponad minutową stratę do zwycięzcy mieli kolejni zawodnicy. Tuż za podium uplasował się drugi z Rosjan Jewgienij Biełow (+1:07.2). Piąty czas uzyskał Hans Christer Holund (+1:16.5). Szósty był lider Pucharu Świata Aleksandr Bolszunow (+1:23.2). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Simen Hegstad Krueger, Denis Spicow, Magne Haga oraz Didrk Toenseth.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.