PŚ w Beitostolen: Norwegia przed Rosją i Finlandią

W niedzielnej sztafecie kobiet na dystansie 4 x 5 kilometrów Norweżki były nie do pokonania. Walka o kolejne stopnie podium toczyła się prawie do samej mety. 

W konkursie wzięło udział 15 drużyn z 11 krajów. Wyniki pierwszej zmiany były chyba największym zaskoczeniem. Dobrze sprawująca się Masako Ishida wyprowadziła reprezentację Japonii na trzecie miejsce ze stratą 3.8 sekundy do prowadzącego pierwszego zespołu Rosji. W najlepszej trójce znalazły się także Amerykanki. 

W drugiej zmianie Norwegii biegła Therese Johaug, która zaatakowała już na początku. Szybko zniwelowała przewagę rywalek i wyszła na prowadzenie. W momencie zmiany Norweżki były pierwsze, przed Rosją i Finlandią. Z dobrej strony pokazała się także Krista Parmakoski. 

Kolejna tura tylko potwierdziła dominację Norwegii. Ragnhild Haga biegła równym tempem, utrzymując przewagę swojej poprzedniczki. Pięć kilometrów pokonała najwcześniej, przed drugim zespołem Rosji i Finlandią. 

Podczas ostatniej zmiany Ingvild Flugstad Oestberg była nie do zatrzymania. Z metra na metr powiększała swoją przewagę, za tp niesamowita walka rozgrywała się za jej plecami. Reprezentacja Finlandii i oba zespoły Rosji od samego początku jechały równo, więc zapowiadało się, że zwycięzców dwóch kolejnych miejsc na podium poznamy dopiero na sam koniec. Niestety, kilkaset metrów od mety niefortunnie upadła Anna Nechaevskaya, przez co pierwsza drużyna Rosji odpadła z rywalizacji o najlepsze trzy miejsca. Na mecie pierwsze zameldowały się Rosjanki, tuż przed Finkami. 

Pełne wyniki konkursu 

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.