PŚ w Beitostoelen. Norwegia z triumfem w sztafecie mieszanej. Polacy z ogromną stratą

fot. M. Rudzińska

Nie najlepiej będą wspominać sztafetę mieszaną w Beitostoelen Polacy. Ekipa w składzie Izabela Marcisz, Dominik Bury, Monika Skinder i Kamil Bury, zajęła piętnaste miejsce ze stratą ponad sześciu minut do zwycięskiej sztafety Norwegia II. Na podium stanęła jeszcze druga norweska ekipa oraz Szwecja I.

fot. M. Rudzińska

To był bardziej fatalny niż udany występ Polaków. Przed rywalizacją można było bowiem zakładać, że dwie sztafety Kazachstanu i Estonii będą za nami. Stało się jednak tak, że wyprzedziliśmy tylko jedną ekipę Kazachów, któr Dwie wcześniej wymienione okazały się lepsze od Izabeli Marcisz, Dominika Burego, Moniki Skinder i Kamila Burego. Ostatecznie biało-czerwoni stracili do zwycięskiej sztafety Norwegii I 6:15,5 s.

Szwedzi mieli nadzieję na trzeciej zmianie

Bez zaskoczenia po zwycięstwo sięgnęły norweskie sztafety. Szwedzi starali się dotrzymać kroku, ale nic z tego nie wyszło. Wygrała ta ekipa gospodarzy oznaczona numerem II, a w niej startowali Lotta Udnes Weng, Mikael Gunnulfsen, Silje Theodorsen i Simen Hegstad Krueger. Pierwsza norweska sztafeta straciła 5,5 sekundy.

Szwedzi, którzy mieli nadzieję, że Fridzie Karlsson uda się uciec na trzeciej zmianie, ale misja się nie powiodła. W efekcie reprezentanci kraju Trzech Koron stracili do zwycięzców 6,5 sekundy.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj