PŚ w Bansku. Tylko Aleksandra Król w finałowej "16"

13:34, 22.01.2023 Kamil Karczmarek

Niedzielne zawody snowboardowego Pucharu Świata w slalomie równoległym w bułgarskim Bansku nie były udane dla naszych reprezentantów. Kwalifikacje przeszła jedynie Aleksandra Król, która odpadła w 1/8 finału.

Tylko jeden polski akcent w finałach

Niedzielne kwalifikacje nie były zbyt udane dla polskich snowboardzistów. Awans wywalczyła tylko Aleksandra Król i to na dodatek dopiero z 14. czasem. Odpadli Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk, którzy zajęli 28. i 41. miejsce. Dużym niepowodzeniem jest brak awansu Kwiatkowskiego, który wczoraj zajął czwartą pozycję.

Kwalifikacje mężczyzn

Kwalifikacje kobiet

Król słabsza od zwyciężczyni

Aleksandra Król miała bardzo trudne zadanie w 1/8 finału. Polka zmierzyła się z Julie Zogg, która triumfowała w sobotę. Polka wyraźnie przegrała z reprezentantką Szwajcarii. Ta potem awansowała do finału, w którym także triumfowała i sięgnęła po drugie z rzędu zwycięstwo w Bułgarii. W wyścigu o pierwsze miejsce Zogg długo przegrywała z Danielą Ulbing, ale Austriaczka na ostatnich bramkach zaliczyła poważny błąd. W finale mężczyzn także byliśmy świadkami upadku. Bardzo szybko szansę na zwycięstwo stracił Arvid Auner. Tym samym triumfował Maurizio Bormolini z Włoch.