PŚ w Bannoje. Tylko Michał Nowaczyk w najlepszej "16"

10:14, 11.12.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 11:24, 11.12.2021

W rosyjskim Bannoje zainaugurowano Puchar Świata w snowboardzie alpejskim. Z reprezentantów Polski kwalifikacje w slalomie gigancie równoległym przebrnął tylko Michał Nowaczyk, który odpadł później w 1/8 finału. Zwyciężyli Sangho Lee i Sofia Nadyrszina.

Michał Nowaczyk w kwalifikacjach uzyskał 15. łączny wynik i dzięki temu zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Oskar Kwiatkowski nie ukończył swojego przejazdu w eliminacjach. W najlepszej "16" zabrakło także dwóch polskich snowboardzistek. Aleksandra Król była w kwalifikacjach 19. ze stratą 0,2 sekundy do finałów. Weronika Biela-Nowaczyk zajęła 34. miejsce.

Michał Nowaczyk odpadł już w pierwszej fazie finałów. W 1/8 finału Polak był wolniejszy od drugiego w kwalifikacjach Koreańczyka Sangho Lee. Pogromca naszego snowboardzisty ostatecznie sięgnął po pierwsze zwycięstwo w karierze. W wyścigu finałowym Lee długo przegrywał ze Stefanem Baumeisterem, ale Niemiec wypadł z trasy, co otworzyło Koreańczykowi drogę do triumfu. W finale kobiet Sofia Nadyrszina o prawie sekundę wyprzedziła Ramonę Theresię Hofmeister. Jutro w Bannoje rozegrany zostanie slalom równoległy.