PŚ w Bad Mitterndorf. Ukrainiec z punktami. Żyła znowu w czołówce

Screen - Eurosport

Nie, to nie żart. Jewhen Marusiak zajmuje 28. miejsce po pierwszej serii i tym samym zapewnił sobie awans do drugiej kolejki. Na prowadzeniu ponownie Halvor Egner Granerud. Faworyt gospodarzy – Stefan Kraft – tuż za nim. Austriak traci jedynie 0,8 punktu do niesamowitego Norwega. Piotr Żyła znajduje się na wysokiej piątej pozycji. Wszyscy Polacy znaleźli się w drugiej serii.

Screen – Eurosport

Rywalizację w pierwszej serii rozpoczął dzisiaj Włoch – Giovani Bresadola. I zrobił to w bardzo dobrym stylu. 225,5 metra to siódma najlepsza odległość konkursu, która pozwala mu zajmować na razie 16. pozycję. Na prowadzeniu znajduje się Halvor Egner Granerud. Norweg poleciał na 234,5 metra i o 0,8 punktu wyprzedził Stefana Krafta. Austriak skokiem na 233 metry udowodnił, że jest obecnie w wyśmienitej formie. Trzecią lokatę okupuje Timi Zajc. Piotr Żyła po skoku na 226,5 metra zajmuje 5. miejsce.

A jak reszta Polaków?

Tu już tak kolorowo nie jest. Dawid Kubacki dopiero na 14. pozycji. Polak znowu będzie musiał odrabiać straty w drugiej kolejce. Cieszy dobra postawa Aleksandra Zniszczoła. Ponownie zdobędzie punkty Pucharu świata. Obecnie jest na 21. miejscu. Kamil Stoch zajmuje 16. lokatę.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk