PŚ w Bad Mitterndorf: Tepes wygrywa kwalifikacje, Prevc z rekordem skoczni!

prevcDzisiaj odbyły się kwalifikacje do pierwszego w tym sezonie konkursu lotów narciarskich na przebudowanym obiekcie w Kulm. Wygrał je Jurij Tepes.

Słoweniec uzyskał 207 m co było najlepszą odległością wśród zawodników, którzy musieli się kwalifikować. Za nim uplasował się Dmitri Vassilev. Rosjanin lądował na 199,5 uzyskując niskie noty za styl. Trzeci był Johann Andre Forfang, który skoczył 193 m. Za czołową trójką znalazł się Anders Jacobsen lądując na 201 m. Kolejne miejsca zajmowali Antonin Hajek (204,5 m) i Vincent Descombes Sevoie (197,5 m).

Z dobrej strony pokazali się dwaj Polacy. 11. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (192,5 m). Tuz za nim na 12. miejscu znalazł się Piotr Żyła (187 m). Warto dodać, że nasi skoczkowie spóźnili swoje skoki.

Dalekie lądowali zawodnicy z zagwarantowanym awansem do konkursu. Najdalej poszybował Peter Prevc, aż 230, 5 m. Ten skok jest nowym rekordem przebudowanej skoczni w Kulm. Daleko pofrunął również Noriaki Kasai 225 m. Dobre skoki oddawali Stefan Kraft (212,5 m), oraz Roman Koudelka (212 m).

Podczas kwalifikacji sędziowie często zmieniali belki startowe. Początkowo została ustawiona bramka nr.47, później przeniesiono na nr. 49. aby na końcu powróciła do początkowej pozycji.

W sobotę o 14:15 odbędzie się konkurs z udziałem 40 zawodników. Transmisję z zawodów przeprowadzą stację TVP 1, oraz Eurosport.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.