PŚ w Bad Mitterndorf. Seria próbna dla Graneruda

Screen: Eurosport

Halvor Egner Granerud zwyciężył w serii próbnej przed konkursem PŚ w Bad Mitterndorf. Norweg minimalnie wyprzedził Andreasa Wellingera z Niemiec. Trzecie miejsce zajął Lovro Kos ze Słowenii. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, był czwarty. Początek konkursu o 14:15.

Screen: Eurosport

Kubacki znów za Granerudem

Zwycięstwo dał Granerudowi skok na odległość 232,5 metrów. Tyle samo uzyskał Andreas Wellinger, ale Niemiec jechał z wyższej belki. Ci dwaj zawodnicy zdominowali serię próbną, wyprzedzając resztę stawki o kilkanaście punktów. Trzecią pozycję zajął Lovro Kos, którego skok na odległość 234 metrów zakończył się upadkiem. Słoweniec opuścił jednak zeskok o własnych siłach. Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki, a czołową piątkę uzupełnił Timi Zajc.

Wpadka Żyły

W drugiej dziesiątce znalazło się dwóch naszych reprezentantów. Kamil Stoch uplasował się na 15 miejscu, a Aleksander Zniszczoł był 17. Bardzo słabe wyniki uzyskało kilku zawodników ze światowej czołówki. Wśród nich znalazł się Piotr Żyła, który nie dał rady przelecieć buli i osiągnął zaledwie 135,5 metrów. Z udziału w serii próbnej zrezygnował zwycięzca piątkowych kwalifikacji, Stefan Kraft.

Wyniki

Źródło: informacja własna