PŚ w Bad Mitterndorf. Pora na pierwsze loty w sezonie. Gdzie obejrzeć zawody? Transmisja TV, stream online

18:00, 25.01.2023 Łukasz Serba Aktualizacja: 18:59, 25.01.2023

Po niezbyt udanym dla reprezentantów Polski weekendzie w Sapporo, skoczkowie narciarscy powrócili do Europy. Już w najbliższy weekend gospodarzem zawodów będzie austriackie Bad Mitterndorf. W dniach 27 oraz 27 stycznia na skoczni Kulm (HS 235) odbędą się pierwsze w tym sezonie konkursy lotów narciarskich.

Screen - Eurosport

Kubacki ma się czego obawiać?

Na słynnej Okurayamie polscy skoczkowie nie zachwycili. Jedynie w piątkowym konkursie na drugim stopniu podium stanął Dawid Kubacki. Dzień później lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata był już czwarty, a niedzielne zawody ukończył dopiero na miejscu jedenastym. Na japońskiej ziemi z bardzo dobrej strony pokazał się główny konkurent Polaka w walce o Kryształową Kulę. Halvor Egner Granerud w Sapporo trzykrotnie stanął na podium, przez co zmniejszył stratę do Nowotarżanina zaledwie do 48 punktów. Czy może to oznaczać, iż na Kulm to Norweg przejmie żółtą koszulkę lidera?

Powrót po trzech latach

Bad Mitterndorf po raz ostatni gościło pucharową karuzelę w 2020 roku. Wówczas swoje jedno z dwóch pucharowych zwycięstw odniósł Piotr Żyła. Dzień później triumfował Stefan Kraft. Kubacki zajął piąte oraz trzydzieste drugie miejsce. Granerud z kolei nie był jeszcze skoczkiem światowej czołówki i w Styrii w ogóle nie wystartował. Jak wiadomo Polak nie uchodzi za specjalistę od obiektów do lotów narciarskich. 32- latek w ostatnim czasie znacząco jednak poprawił swoją umiejętności w locie, co wcale nie stawia go na straconej pozycji w walce z dobrze dysponowanym rywalem.

W Austrii czekają nas dwa konkursy indywidualne. Start obydwu z nich zaplanowano na godzinę 14:15. Transmisje z zawodów przeprowadzą TVN, Eurosport 1 oraz Player.

Przypomnijmy, iż w Bad Mitterndorf wystąpi pięciu polskich skoczków - Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny.

Szczegółowy plan transmisji:

Piątek, 27.01.2023

11:00 - Oficjalny trening

13:00 - Kwalifikacje (12:45 - Eurosport 1)

Sobota, 28.01.2023

13:00 - Seria próbna

14:15 - Pierwsza seria konkursowa (13:30 - Eurosport 1, 13:55 - TVN, 14:00 - Player)