PŚ w Bad Mitterndorf: Piotr Żyła ponownie odniesie zwycięstwo? (Lista startowa)

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Już niedługo rozpoczną się kolejne zmagania w lotach narciarskich na austriackim obiekcie. Czy dziś Polacy znów pokażą się od dobrej strony?

Jedynie kilka godzin dzieli nas od pięknego widowiska jakim niewątpliwie są loty narciarskie. Szczególnie cieszą oko te, które prezentują Polacy. A ci wzbili się na swoje wyżyny podczas sobotnich zmagań. Piotr Żyła odniósł bowiem drugie zwycięstwo w karierze, a Dawid Kubacki zajął piąte miejsce. Kamil Stoch uplasował się ostatecznie na siódmej lokacie.

W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu zobaczymy pięćdziesięciu trzech zawodników. Będą oni walczyć o prawo do startu w pierwszej serii zmagań na Kulm. W polskich barwach wystartują Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, a także Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Sobotni triumfator wystąpi z numerem 53 jako lider klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich. Oznacza to, że na Kulm będzie on startować w kwalifikacjach jako ostatni.

Pierwsza seria zmagań została zaplanowana na godzinę 11:00. Zawody będzie transmitować TVP1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Dwie ostatnie stacje zarezerwowały czas antenowy dla studia, które rozpocznie się już o 10:35 w obydwu przypadkach. Czy niedziela również “będzie dla nas”? Czy obiekt w Bad Mitterndorf ponownie okaże się łaskawy dla Biało-Czerwonych? I czy znów będziemy mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego po zakończonych zmaganiach? Tego dowiemy się już wkrótce.

Pełna lista startowa znajduje się TUTAJ. 

Źródło: informacja własna.