PŚ w Bad Mitterndorf. Petarda Graneruda. Kubacki daleko na półmetku

Screen- Eurosport

Halvor Egner Granerud oddał najlepszą próbę w pierwszej serii konkursu indywidualnego w Bad Mitterndorf. Drugie miejsce zajmuje Domen Prevc, a trzecie Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła jest czwarty. Niestety w drugiej dziesiątce plasuje się Dawid Kubacki.

Screen- Eurosport

Po pierwszej serii sobotniego konkursu na Kulm prowadzi Halvor Egner Granerud. Norweg pofrunął na 238 metr, dzięki czemu prowadzi z przewagą pięciu punktów nad drugim Domenem Prevcem – świetnym lotnikiem, którego próba na odległość 236 metrów zaskoczyła jury i spowodowała, że belka została obniżona o dwa stopnie.

Trzecie miejsce zajmuje Stefan Kraft, a czwarte Piotr Żyła. Najlepszy z podopiecznych Thomasa Thurnbichlera uzyskał odległość 233,5 metra. Kraft wylądował metr bliżej, ale uzyskał dużo lepsze noty za styl, przez co ma przewagę 3,6 punktu nad naszym zawodnikiem. Nowy rekord życiowy (222,5 m) pobił dziewiąty Aleksander Zniszczoł.

Dalej niestety są Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, którzy nie najlepiej trafili z warunkami i dużo stracili do najlepszych. Na piętnastej lokacie pierwszą serię ukończył Kubacki, a 20. Stoch.

Wyniki pierwszej serii

Źródło: informacja własna