PŚ w Bad Mitterndorf: Kto najlepszy w próbie generalnej przed mistrzostwami w lotach? (lista startowa)

Za nami pierwsze zmagania w lotach narciarskich w sezonie 2017/2018. Już dziś przeprowadzone zostaną kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego z udziałem 57 skoczków z 17 krajów. Będzie to ostatnia szansa przetestowania swoich możliwości przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Lotach Narciarskich w Oberstdorfie. 

Na godzinę 14:15 przewidziano rozpoczęcię pierwszej serii konkursowej. Z kolei o 12:30 odbędą się kwalifikacje, które wyłonią czterdziestu najlepszych, mających prawo startu w zawodach. Faworytami są norwescy skoczkowie, gdyż uplasowali się na czołowych miejscach minionego dnia. Loty narciarskie sprawiają wiele możliwości bowiem jednym skokiem można wiele zyskać, ale także i stracić. W związku z tym można spodziewać się wielu niespodzianek.

Mimo słabszej dyspozycji biało-czerwonych gorąco wierzymy w to, że pójdzie im lepiej i zajmą wyższe lokaty podczas rywalizacji. Jako pierwszy z 15. numerem startowym zaprezentuje się Jakub Wolny, a następnie 18. Dawid Kubacki, 35. Maciej Kot, 37. Kamil Stoch, 41. Piotr Żyła oraz 44. Stefan Hula.

Warto wspomnieć, iż będzie to drugi konkurs zaliczany do klasyfikacji lotów narciarskich w sezonie olimpijskim. Na koniec sezonu skoczek spisujący się najlepiej na skoczniach mamucich otrzyma małą kryształową kulę.

Program:

Niedziela, 14.01.2018:

12:30 – kwalifikacje

14:15 – pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.