PŚ w Bad Mitterndorf. Granerud przed Zajcem. Norweg powiększa przewagę nad Kubackim

Screen- Eurosport

Halvor Egner Granerud odniósł triumf także w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Reprezentant Norwegii w finale poszybował na 235 m, wyprzedzając tym samym Słoweńca Timiego Zajca oraz trzeciego Austriaka Stefana Krafta. Najlepszy z reprezentantów Polski, Piotr Żyła uplasował się na miejscu szóstym. 

Screen- Eurosport

Halvor Egner Granerud prowadził już na półmetku drugiego z konkursów w Bad Mitterndorf. Od wczoraj Lider Pucharu Świata do 234,5 m z pierwszej serii w finale dołożył jeszcze o pół metra dłuższy skok, co ostatecznie przełożyło się na czteropunktową przewagę nad Słoweńcem. Timi Zajc (234m; 230,5m) swoim drugim lotem wyprzedził reprezentanta gospodarzy, zajmując miejsce tuż za Norwegiem. Stefan Kraft (233m; 229 m) utrzymał lokatę na podium.

Reprezentant Niemiec notuje coraz wyższą formę. Tym razem Andreas Wellinger znalazł się za czołową trójką zawodów. Na miejscu piątym i siódmym finiszowali kolejni z Austriaków, Jan Hoerl oraz Manuel Fettner. Rozdzielił ich szósty Piotr Żyła (226,5 m; 220 m), który ponownie zaprezentował się najlepiej wśród Biało-Czerwonych. Punkty stracił na dwukrotnie zachwianym lądowaniu. Johann Andre Forfang na pozycji siódmej. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Anze Lanisek oraz Marius Lindvik.

Po kilkunastu latach pucharowe punkty dla Ukrainy wywalczył dwudziesty szósty Jewhen Marusiak.

Druga dziesiątka konkursu

Nie najlepiej w niedzielę poradził sobie Dawid Kubacki, którego strata do lidera Pucharu Świata wzrosła do ponad stu punktów. 214,5 m z pierwszej serii oraz 208,5 m w finale przełożyły się dopiero na siedemnastą lokatę. Pod koniec drugiej dziesiątki wynik zanotowali także pozostali dwaj reprezentanci Polski, dziewiętnasty Kamil Stoch (216m; 208m) i dwudziesty Aleksander Zniszczoł (212 m; 208,5m).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna