PŚ w Bad Mitterndorf. Granerud poza TOP3 kwalifikacji. Świetny Żyła

Screen: Eurosport

Stefan Kraft wygrał niedzielne kwalifikacje do drugiego konkursu na obiekcie Kulm. Drugie miejsce zajął Timi Zajc, a trzecie nasz reprezentant – Piotr Żyła. W czołowej szóstce uplasował się też Dawid Kubacki.

Screen: Eurosport

Niedzielne loty na Kulm rozpoczęły się od popołudniowych kwalifikacji. W nich najlepszą próbę oddał Stefan Kraft. Drugi zawodnik sobotnich zmagań uzyskał odległość 225,5 metra z najniższej belki startowej dla ostatniej piątki. Z niej też skakał Piotr Żyła, który znów świetnie się spisał – miał taką samą odległość co Austriak. Ostatecznie został sklasyfikowany na trzeciej pozycji ze względu na noty i warunki wietrzne.

Piotra oraz Stefana w kwalifikacjach rozdzielił Timi Zajc. Słoweniec z wyższej o jeden stopień belki pofrunął na niesamowitą odległość 239,5 metra. Pod tym względem nikt się do niego nie zbliżył.

Granerud i Kubacki blisko siebie

Czwarte miejsce zajął nowy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz Pucharu Świata w lotach Halvor Egner Granerud. Podopieczny Alexandra Stoeckla wylądował na 225 metrze. Piątkę zamknął najlepszy z Niemców – Andreas Wellinger. Szósty był Dawid Kubacki, który poleciał o metr bliżej w porównaniu do swojego największego rywala w walce o Kryształową Kulę.

Bardzo dobrze zaprezentował się Aleksander Zniszczoł. Kolejny z naszych skoczków po raz drugi w karierze poleciał za granicę 220 metra (221,5 m), co w rezultacie dało mu piętnastą lokatę w kwalifikacjach. Dwa miejsca niżej uplasował się Kamil Stoch. Niestety ponownie do konkursu nie wszedł Jakub Wolny.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna