PŚ w Bad Mitterndorf: Drugiej serii nie będzie. Kraft zwycięzcą niedzielnego konkursu

13:05, 16.02.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 13:52, 16.02.2020

Stefan Kraft wygrał jednoseryjny konkurs niedzielny w Bad Mitterndorf. Po fatalnych warunkach towarzyszących skokowi Kamila Stocha zdecydowano się odwołać finałową część zmagań. Ostatecznie drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, trzecie Timi Zajc, a czwarte trzykrotny mistrz olimpijski.

Ostatecznie wyniki tylko jednej serii okazały się kluczowe do dzisiejszych rozstrzygnięć w Bad Mitterndorf. Szczególnie w finałowej części zmagań warunki były bardzo loteryjne. Nie pozwalały one odlecieć niektórym zawodnikom, m.in. Kamilowi Stochowi, który wylądował przed 160 metrem. Pierwsze zwycięstwo więc na tej skoczni odniósł reprezentant gospodarzy Stefan Kraft. Austriak uzyskał odległość 230 m i o 0,7 punktu wyprzedził drugiego Japończyka Ryoyu Kobayashiego (242,5 metra). Na trzeciej lokacie został sklasyfikowany Timi Zajc. Słoweniec poleciał na odległość 228,5 metra. Poza podium uplasował się Stoch. Reprezentantowi Polski do najlepszej trójki zabrakło 0,7 pkt po locie na 232 metr. Piątkę zamknął drugi ze słoweńskich zawodników Domen Prevc.

Szóste miejsce zajął Karl Geiger, siódme Johann Andre Forfang, a ósme Robert Johansson. Na dziewiątej lokacie tym razem zawody ukończył Piotr Żyła. Polak uzyskał odległość 223,5 m. Czołową dziesiątkę zamknął Stephan Leyhe. W czołowej trzydziestce dzisiejszego konkursu lotów znaleźli się także dwudziesty pierwszy Jakub Wolny oraz dwudziesty ósmy Aleksander Zniszczoł. Niestety ani jednego punktu nie zdobył dziś Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld wylądował przed punktem konstrukcyjnym i został sklasyfikowany na trzydziestej drugiej lokacie.Trzydziesty ósmy był Klemens Murańka.

Stefan Kraft dzięki zdobyciu dzisiaj pełne puli punktowej objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej lotów. Drugie miejsce zajmuje Timi Zajc, a na trzecie spadł Piotr Żyła. W czołowej dziesiątce plasuje się także Kamil Stoch, który awansował na szóstą lokatę.