PŚ w Bad Mitterndorf. Czas na niedzielny rewanż. Kubacki będzie gonił Graneruda? (lista startowa)

Screen: Eurosport

Czy niedziela będzie dla nas? Polscy kibice na pewno mają nadzieję na lepsze wyniki naszych skoczków, niż te w sobotnim konkursie. Czy w niedzielę pogoda oraz jury, pozwolą na dalekie loty? I czy Dawid Kubacki będzie próbował gonić Halvora Egnera Graneruda?

Screen: Eurosport

Niedzielny konkurs lepszy dla Polaków?

W sobotę Dawid Kubacki stracił żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata na rzecz Halvora Egnera Graneruda. Poniżej przede wszystkim swoich oczekiwań, spisał się także Kamil Stoch. Na plus można zaliczyć postawę Piotra Żyły czy Aleksandra Zniszczoła, chociaż Piotrkowi niewiele zabrakło do miejsca na podium. Czy niedziela będzie dla Polaków bardziej łaskawa? Prognozy pogody mówią o dobrych warunkach. Wiatr w porze konkursu nie ma przekraczać 2 m/s.

58. zawodników na starcie

Niedzielny konkurs, podobnie jak sobotni ma rozpocząć się o godz. 14:15. Jednak najpierw rozegrane zostaną kwalifikacje z udziałem 58. zawodników z 16. państw. O awans do konkursu powalczy pięciu Polaków: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Tym razem skoczkowie będą rywalizować na podstawie klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich. Kwalifikacje zaplanowano na 12:45.

Lista startowa kwalifikacji 

Źródło: informacja własna