PŚ w Bad Mittendorf: Znamy skład Polaków

Stefan Horngacher wybrał 6 Polaków, którzy pojadą na zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich do austriackiego Bad Mittendorf. Ogłaszają się również kolejne reprezentacje, które zaprezentują się na skoczni HS235 na tydzień przed MŚ w lotach odbywającymi się w Oberstdorfie.

Austriacki szkoleniowiec Biało-Czerwonych nie dokonał żadnej zmiany w stosunku do kadry występującej podczas Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszych zawodach tego sezonu na obiekcie mamucim zaprezentuja się Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny, dla którego będzie to debiut w lotach narciarskich.

Poza Polakami swój skład na Kulm podali także Norwegowie. Pojawią się tam w 7-osobowym składzie, który stanowić będzie 6 zawodników rywalizujących w 66.TCS oraz dołączający do nich Marius Lindvik, który świetnie prezentował się w Pucharze Kontynentalnym. Co ciekawe ze względu na przepisy FIS, gdyby nie zdobycie 1 punktu w cyklu Letniego Grand Prix nie moglibyśmy go zobaczyć na austriackim “mamucie”. Takiego problemu nie ma oczywiście jedyny Fin, który pojawi się w stawce w weekend – Janne Ahonen.

Konkursy w Bad Mittendorf odbędą się w dnaich 13-14 stycznia. Będzie to ostatnia próba przed rozpoczynającymi się 19 stycznia Mistrzostwami Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie.

Źródło: pzn.pl/nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.