PŚ w Bad Mitterndorf: Składy skoczków na pierwsze loty w sezonie

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Już w najbliższy weekend będziemy mogli oglądać pierwsze w tym sezonie loty narciarskie. W Bad Mittendorf Polacy wystąpią w takim samym składzie jak w Willingen, zmian w składach dokonali m.in trenerzy Norwegii i Szwajcarii.

Michal Doleżal zadecydował, że na pierwsze tej zimy loty wyśle tych samych zawodników, którzy byli powołani na zawody w Willingen w ubiegły weekend. Na belce niemieckiego “mamuta” w piątkowych kwalifikacjach zobaczymy zatem: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła oraz Andrzeja Stękałę. Tym samym, pochodzący z Czech trener wykorzysta pełną przysługującym “biało-czerwonym” liczbę miejsc w Pucharze Świata.

REKORDY PAŃSTW W DŁUGOŚCI SKOKU NARCIARSKIEGO

Kwoty startowej podczas lotów na Kulm (HS 235) nie wykorzystają Niemcy. Stefan Horngacher zadecydował o wykreśleniu ze składu pozostającego w słabej dyspozycji Richarda Freitaga. Do ekipy Norwegii dołączy Daniel Andre Tande, który w miniony weekend zmagał się z grypą i nie brał udziału w konkursie w Willingen. W Bad Mittendorf zabraknie najlepszego w ostatnim sezonie Szwajcara, Kiliana Peiera. Podopieczny Ronny’ego Hornschuha od Zakopanego ani razu nie awansował do czołowej trzydziestki konkursów PŚ, zatem przerwę od startów wykorzysta na pracę nad poprawą formy.

Polska: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała

Niemcy: Stephan Leyhe, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Constantin Schmid

Austria: Stefan Kraft, Phillip Aschenwald, Daniel Huber, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck, Stefan Huber, Clemens Leitner

Norwegia: Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Robin Pedersen, Anders Haare

Szwajcaria: Gregor Deschwanden, Andreas Schuler, Simon Ammann

Źródło: informacja własna