PŚ w Åre: triumf Anny Fenninger w gigancie

To już drugi raz w tym sezonie, kiedy szwedzkie Åre gości u siebie Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Poprzednio przeniesiono tam grudniowe zawody z francuskich kurortów Val d’Isere i Courchevel. Tym razem w zmaganiach biorą udział tylko panie, a panowie w sobotę i niedzielę rywalizować będą w Kranjskiej Gorze. Na początek zawodniczki miały okazję do wywalczenia punktów w slalomie gigancie. Wśród nich pojawiła się Polka – Maryna Gąsienica-Daniel.

W pierwszym przejeździe najlepiej poradziła sobie mistrzyni świata Anna Fenninger. Jej przewaga nad drugą w klasyfikacji po pierwszej rundzie Kathrin Zettel wynosiła 0.50 s. Jedno miejsce niżej ze stratą 0.56 s znajdowała się Eva-Maria Brem. Zanosiło się zatem na hegemonię Austriaczek. Do drugiego przejazdu nie awansowała Maryna Gąsienica-Daniel. Reprezentantka Polski uplasowała się na 41. pozycji (+3.68 s).

Wyniki pierwszego przejazdu

Z liderującej trójki jedyną zawodniczką, która nie utrzymała swojej pozycji była Kathrin Zettel. Ze zwycięstwa mogła się cieszyć Fenninger, a Brem (+1.07) z miejsca trzeciego. Na drugą pozycję awansowała natomiast z piątej Nadia Fanchini (Włochy) (+0.71 s). Czwarta była Amerykanka Mikaela Shiffrin, piąta Włoszka Federica Brignone, a szósta jej rodaczka Marta Bassino. Były to bardzo udane zawody dla reprezentacji Włoch – w najlepszej dziesiątce zmieściła się także Manuela Moelgg na miejscu dziesiątym.

Wyniki końcowe

Dzięki wygranej w dzisiejszych zawodach Anna Fenninger wyprzedziła dotychczasową liderkę cyklu – Tinę Maze, która zakończyła tę konkurencję na 20. pozycji.

Klasyfikacja generalna PŚ

Jutro w Åre zostaną przeprowadzone zawody w slalomie specjalnym.

Lista startowa slalomu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.