PŚ w Anterselvie: Zwycięstwo Laury Dahlmeier w biegu indywidualnym, Monika Hojnisz w dziesiątce

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier
fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

Laura Dahlmeier wygrała bieg indywidualny na 15 kilometrów podczas zawodów Pucharu Świata w Anterselvie. Oprócz Niemki na podium stanęły Anais Chevalier i reprezentantka gospodarzy Alexia Runggaldier. Bardzo dobry rezultat zanotowała Monika Hojnisz, która była siódma.

Laura Dahlmeier nie zaczęła najlepiej czwartkowego biegu we włoskiej Anterselvie. Niemka spudłowała po jednym razie podczas dwóch pierwszych wizyt na strzelnicy i na półmetku zajmowała dopiero 15. lokatę. 23-letnia biathlonistka w drugiej części dystansu pokazała się jednak z dużo lepszej strony. Dahlmeier zestrzeliła wszystkie krążki i ostatecznie skończyła z dwiema minutami karnymi, które i tak nie przeszkodziły jej w odniesieniu zwycięstwa. Niemka sukces zapewniła sobie na ostatniej rundzie biegowej, którą pokonała w bardzo dobrym tempie. Na 3 kilometry przed metą Dahlmeier traciła bowiem niespełna dwadzieścia sekund do prowadzącej Anais Chevalier. Na mecie to jednak biathlonistka z Garmisch-Partenkirchen okazała się lepsza, wygrywając o 4 sekundy.

Na drugim stopniu podium stanęła wspomniana Chevalier. Francuzce doliczono tylko jedną minutę karną. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano rewelacyjną Włoszkę Alexię Runggaldier, która także myliła się na strzelnicy tylko jeden raz. Reprezentantka gospodarzy straciła do triumfatorki 46 sekund.

Bardzo dobry wynik zanotowała Monika Hojnisz. Polka, pomimo trzech minut karnych, znalazła się w najlepszej dziesiątce biegu indywidualnego na 15 kilometrów. Chorzowianka miała nawet szansę na lepszy rezultat, ale jedno pudło na ostatnim strzelaniu zaprzepaściło szanse na trzecią lokatę. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyła także jeszcze jedna Polka – Krystyna Guzik (4 minuty karne) była 23. Magdalena Gwizdoń (5 pudeł) zajęła 45. miejsce, Anna Mąka (5 niecelnych strzałów) była 73., a Karolina Pitoń (7 karnych minut) sklasyfikowana została na 89. pozycji.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.