PŚ w Anterselvie: Zwycięstwo Laury Dahlmeier, Kamila Żuk 52.

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

Niemka Laura Dahlmeier triumfowała w biegu pościgowym na dystansie 10 kilometrów w Anterselvie. Podium uzupełniły Włoszka Dorothea Wierer oraz Białorusinka Daria Domraczewa. Kamila Żuk zajęła 52. miejsce.

Walka o zwycięstwo stoczyła się na ostatnim strzelaniu. Dahlmeier (1 p.) na mecie osiągnęła czas 29:45,0, wyprzedzając Wierer (2 p.) o 17,3 sekundy i Domraczewą (2 p.) o 20,2 sekundy. Czwarta była triumfatorka sprintu rozegranego poprzedniego dnia, Norweżka Tiril Eckhoff (+1:09,9; 4 p.). Czołową szóstkę uzupełniły także liderka Pucharu Świata, Finka Kaisa Mäkäräinen (+1:18,4; 2 p.) oraz reprezentantka Kazachstanu, Galina Wiszniewska (+1:20,1), która jako jedyna z pierwszej dziesiątki i jedna z trzech w całej stawce nie popełniła błędu na strzelnicy. Bezbłędne były dziś także rodaczka Wierer, Alexia Runggaldier (23. miejsce, +2:27,4) oraz kolejna z reprezentantek Norwegii, Kaia Wøien Nicolaisen (26. miejsce, +2:52,0).

52. miejsce zajęła ostatecznie Kamila Żuk (+5:12,7; 6 p.). Polka po pierwszym, bezbłędnym strzelaniu zajmowała punktowane, 39. miejsce, jednak cztery karne rundy po kolejnej wizycie na strzelnicy zaprzepaściły szansę na dobry wynik.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.