PŚ w Anterselvie. Świetny bieg i zwycięstwo Francuzki Simon

13:54, 23.01.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 20:53, 23.01.2021

Julia Simon, mimo trzech karnych rund, wygrała sobotni bieg masowy w Anterselvie. Po znakomitej ostatniej rundzie biegowej i świetnym finiszu wyprzedziła ostatecznie drugą Hannę Oeberg. Trzecie miejsce zajęła Lisa Theresa Hauser.

Dzisiejszy bieg ze startu wspólnego we włoskiej Anterselvie dostarczył wielkich emocji do samego finiszu. Do końca nie wiadomo było, kto ostatecznie zwycięży. Triumf odniosła Julia Simon. Reprezentantka Francji rewelacyjnie pobiegła - wygrała mimo aż trzech karnych rund. Szczególny popis sił 24-latka zaprezentowała na ostatniej rundzie biegowej, włącznie z ostatnimi metrami. Na finiszu minimalnie pokonała drugą Hannę Oeberg. Dla Simon to drugi triumf w biegu ze startu wspólnego z rzędu.

Szwedzka biathlonistka, która tylko raz myliła się na strzelnicy, straciła do Francuzki 0,2 sekundy. Podium, także przy jednej karnej rundzie, wywalczyła również niesamowita w ostatnim czasie Lisa Theresa Hauser. Dla 27-letniej zawodniczki to kolejny świetny pucharowy weekend. W czwartek bowiem wygrała bieg indywidualny. Dzisiaj do zwyciężczyni straciła 3,5 sekundy. Czwarte miejsce zajęła Niemka Franziska Preuss, która oddała jeden niecelny strzał i na linii mety zanotowała 9 s straty do najlepszej. Piątkę zamknęła Czeszka Marketa Davidova (1 karna runda, 17,6 sekundy straty).

Szansę na zwycięstwo przed ostatnim okrążeniem straciła Swietłana Mironowa. Reprezentantka Rosji prowadziła, ale na czwartym strzelaniu dwukrotnie oddała niecelny strzał. Ostatecznie uplasowała się na szóstej pozycji (+29,3). Siódma była liderka Pucharu Świata Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka jednak musiała pokonywać trzy karne rundy. Jej koleżanka z reprezentacji, wiceliderka klasyfikacji generalnej cyklu Tiril Eckhoff zanotowała pudło więcej i zajęła ósme miejsce. Dziewiąta była Anais Bescond, a dziesiąta Julia Dżyma.