PŚ w Anterselvie: Sprint dla Johannesa Boe, Grzegorz Guzik z punktami Pucharu Świata

16:58, 19.01.2018 Daniel Topczewski Aktualizacja: 17:02, 19.01.2018

cbc.ca

Johannes Thingnes Boe wygrał sprint podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Oprócz Norwega na podium stanęli także Martin Fourcade i Arnd Peiffer. Pierwsze w tym sezonie punkty wywalczył Grzegorz Guzik.

Johannes Thingnes Boe nie dał najmniejszych szans swoim konkurentom. Norweski biathlonista musiał po pierwszej wizycie na strzelnicy udać się na rundę karną, ale nie przeszkodziło mu to w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Młodszy z braci Boe na drugim strzelaniu był bezbłędny i ostatecznie uzyskał czas 23:19,3, wyprzedzając swojego najgroźniejszego rywala Martina Fourcade`a (zero pudeł) o niespełna trzynaście sekund.

Na najniższym stopniu podium zawody ukończył Arnd Peiffer. Niemiec był bezbłędny na strzelnicy, ale w biegu był dysponowany nieco gorzej i stracił do zwycięzcy ponad 40 sekund. Na czwartym miejscu finiszował Anton Shipulin, a piąty był Francuz Emilien Jacquelin.

Bardzo dobry wynik zanotował dziś Grzegorz Guzik. Reprezentant Polski co prawda pomylił się na strzelnicy dwukrotnie, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu punktów Pucharu Świata. Guzik zajął w Anterselvie 30. miejsce, a jego strata do zwycięzcy wyniosła dwie minuty i 10 sekund. Polaka zobaczymy oczywiście w biegu pościgowym. Oprócz niego szansę występu w tej specjalizacji otrzyma także Andrzej Nędza-Kubiniec, który był dziś 51.

Gorzej poszło Łukaszowi Szczurkowi. Polak zakończył zmagania na 90. pozycji.