PŚ w Anterselvie: Simon Schempp zapewnił Niemcom zwycięstwo w sztafecie

Fot:oesv.at

Fot:oesv.at
Fot:oesv.at

Reprezentacja Niemiec wygrała rywalizację sztafet 4×7,5 kilometra podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Drugie miejsce przypadło Norwegii, a najniższy stopień podium Rosjanom. Polacy zakończyli bieg na 20. miejscu. 

Reprezentacja Niemiec od samego początku sztafety utrzymywała się w ścisłej czołówce. Po pierwszej zmianie Niemcy byli na drugiej pozycji i mieli minimalną stratę czasową do prowadzących Rosjan. Drużyna naszych zachodnich sąsiadów spisywała się bardzo dobrze na trasie sobotniego biegu i tym samym odrabiała dystans do prowadzących sztafet.

Najwięcej emocji przyniosło jednak ostatnie okrążenie biegu sztafetowego. Simon Schempp i Emil Hegle Svendsen wybiegli ze strzelnicy w minimalnych odstępach czasowych. Taki stan rzeczy wskazywał na wielkie emocje na finiszu. Na 2,5 kilometrowej pętli norweski biathlonista próbował zgubić Simona Schemppa, ale Niemiec nie dał się zaskoczyć. Najpierw wytrzymał atak Svendsena a następnie sam skontrował go na finiszowej prostej, zapewniając swojej reprezentacji zwycięstwo. Na trzecim miejscu zawody zakończyli Rosjanie, którzy stracili do triumfatorów ponad pół minuty.

Polacy ukończyli bieg na 20. pozycji.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.