PŚ w Anterselvie. Pierwsze zwycięstwo Hauser. Życiowy wynik Anny Mąki

15:48, 21.01.2021 Jarosław Gracka Aktualizacja: 16:10, 21.01.2021

W biathlonowym biegu indywidualnym w Anterselvie pierwsze w karierze zwycięstwo odniosła Lisa Theresa Hauer. Austriaczka zwieńczyła tym samym serię świetnych startów. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Julija Dżima, zaś trzecie Francuzka Anais Chevalier-Bouchet. Pierwsze punkty w życiu zdobyła dziś Anna Mąka, tradycyjnie nie zawiodła też Monika Hojnisz-Staręga.

biathlonum.blogspot.com

Austriaczka ostatnio jest w świetnej formie i jej zwycięstwo wisiało w powietrzu. Tylko raz pomyliła się na strzelnicy i biegła w bardzo dobrym tempie. Łączny jej czas wyniósł 42:29.3 min. Dżima jako jedyna nie spudłowała ani razu, ale straciła do Hauser 43,7 sek. Jedno pudło miała też trzecia na mecie Francuzka i łącznie zmierzono jej czas gorszy o 1:04 min. Trwa niemoc Dorothei Wierer, tym razem jednak do podium zabrakło tylko 11 sek. Świetna Włoszka pomyliła się dwa razy. Do ostatniego strzelania zapowiadało się "pudło" dla Niemki Janiny Hettich, ale pomyłka sprawiła, iż łącznie świetna dziś Hettich była piąta (+1:23.9 sek.).

Pozostałe zawodniczki z "10" poza jednym wyjątkiem miały 18/20 celnych strzałów. Kolejno zajęły te miejsca Rosjanki Jewgienija Pawłowa (+1:49.1 min.) i Swietłana Mironowa (+1:51.3 min.), Białorusinka Dżinara Alimbekawa (+1:52.4 min.), kolejna z Rosjanek Uliana Kaiszewa (+1:55.6 min.) oraz Austriaczka Dunja Zdouc (+2:28 min.). Zdouc to właśnie wspomniany wyjątek - pomyliła się tylko raz. Wynik biegających lata w cieniu mężczyzn Austriaczek robi naprawdę wrażenie.

Polscy kibice biathlonu też mogą być zadowoleni. Monika Hojnisz-Staręga pudłowała aż trzy razy, ale i tak była na niezłym, 21. miejscu. Ale chyba jeszcze bardziej cieszy wynik Anny Mąki. Ta niemal 29-letnia zawodniczka dziś zdobyła swoje pierwsze w karierze punkty. Z jednym pudłem była 26. Wyniki Joanny Jakieły (73. pozycja) i Karoliny Pitoń (92. miejsce na 93 zawodniczki, które ukończyły bieg) były już dużo słabsze.