PŚ w Anterselvie. Niedzielne sztafety bez Hojnisz-Staręgi. Zadebiutuje Jakieła (listy startowe)

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Na trasach ubiegłorocznych mistrzostw świata walczą w ten weekend biathloniści w Pucharze Świata. Niedziela w Anterselvie upłynie pod znakiem sztafety kobiecej oraz startu masowego mężczyzn. Polską ekipę zobaczymy tylko w tej pierwszej rywalizacji. Ponownie zabraknie jednak Moniki Hojnisz-Staręgi.

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Liderka polskiej kadry po słabym początku sezonu, wspólnie trenerem Michaelem Greisem, doszli do wniosku, że lepiej będzie szukać formy podczas treningów. Dlatego niektóre starty tej zimy Monika odpuszcza. Chociaż jej udział w niedzielnej sztafecie ważył się do samego końca. Ostatecznie jednak postawiono na jej brak w składzie. W efekcie naszą drużynę reprezentowały będą: Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka i Joanna Jakieła.

Trener naszej reprezentacji wciąż testuje zatem najlepsze ustawienie w sztafecie. Dla Jakieły będzie to debiut w tej konkurencji. 21-latka prezentowała się niedawno w pojedynczej sztafecie i zaprezentowała się całkiem solidnie. Nasze oczy z ciekawością będą spoglądały na Annę Mąkę, która w biegu indywidualnym pierwszy raz sięgnęła po punkty.

Dotąd w sezonie 2020/2021 odbyły się trzy sztafety kobiet. W każdej wygrywała inna reprezentacja. W Kontolahti najlepsze okazały się Szwedki, Hochfilzen padło łupem Norweżek a w Oberhofie wygrały Niemki. To właśnie te reprezentacje na pewno trzeba widzieć w roli walczących o zwycięstwo. Chociaż nie zapominajmy o reprezentacji Francji, która dwukrotnie stawała na podium. Raz w czołowej trójce były też Białorusinki.

W biegu masowym mężczyzn nie zobaczymy żadnego z reprezentantów Polski. To niestety żadne zaskoczenie, ale na ten moment forma żadnemu z naszych zawodników nie pozwala na awans do tej rywalizacji. Sztafeta kobiet ruszy w niedzielę o 12:45 a bieg ze startu wspólnego mężczyzn zacznie się o 15:05. W obu przypadkach będą to ostatnie zmagania przed mistrzostwami świata. Te już od 10 lutego w słoweńskiej Pokljuce.

Lista startowa sztafet

Lista startowa biegu masowego (pojawi się w niedzielę)

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj