PŚ w Anterselvie. Herrmann-Wick z drugim zwycięstwem w sezonie. Kolejne punkty Żuk

13:37, 21.01.2023 Marta Grzyb Aktualizacja: 14:21, 21.01.2023

Denise Herrmann-Wick z Niemiec zwyciężyła w biegu pościgowym na dystansie 10 kilometrów rozgrywanym w Anterselvie w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Na drugiej pozycji uplasowała się Lisa Vitozzi z Włoch, natomiast trzecią lokatę zajęła Szwedka, Elvira Oeberg. Kolejne pucharowe punkty wywalczyła Kamila Żuk. Jedyna Polka startująca w zawodach została sklasyfikowana na 35. miejscu.

Po czwartkowym biegu sprinterskim na dystansie 7,5 kilometra nadszedł czas na rozegranie kolejnej kobiecej konkurencji zaliczanej do klasyfikacji Pucharu Świata w biathlonie. Był nią bieg pościgowy na dystansie 10 kilometrów. Prawo udziału w odbywających się w Anterselvie zawodach miało 60 najlepszych zawodniczek wspomnianego sprintu. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło jedynie 55 biathlonistek. W gronie tym była także Polka, Kamila Żuk.

Pokaz siły Niemki

Sobotnie zmagania rozpoczęła Dorothea Wierer z Włoch. Trzy sekundy po niej do rywalizacji przystąpiła Chloe Chevalier z Francji. Kolejne sześć sekund później na trasie pojawiła się zaś Szwedka, Elvira Oeberg.

Nie wyżej wspomniane zawodniczki były jednak największymi bohaterkami dnia. Najwięcej powodów do radości w ostatnim indywidualnym starciu pań przed mistrzostwami świata miała bowiem była biegaczka narciarska, a obecnie znakomita biathlonistka, Denise Herrmann-Wick. 34-letnia Niemka przystępowała do rywalizacji z 23-sekundową stratą do tryumfatorki sprintu. Choć w sobotę popełniła ona dwa błędy na strzelnicy, to nie przeszkodziło jej to w odniesieniu drugiego zwycięstwa w sezonie.

Bezpośrednio za Niemką uplasowała się reprezentantka gospodarzy, Lisa Vitozzi. Urodzona w Pieve di Cadore zawodniczka mogła pochwalić się stuprocentową skutecznością na strzelnicy, co walnie przyczyniło się do jej znakomitego wyniku. Należy bowiem dodać, że po sprincie jej strata do liderki wynosiła aż 45 sekund. Sobotnie zmagania ukończyła ona zaledwie 11 sekund po Herrmann-Wick. Skład podium uzupełniła młodsza z sióstr Oeberg, Elvira (dwa niecelne strzały, strata 17,2 sekundy do zwyciężczyni).

Żuk z kolejnymi punktami

W odbywających się na włoskiej ziemi zawodach mogliśmy zobaczyć także Polkę, Kamilę Żuk. Przypomnijmy, że w czwartkowym sprincie uplasowała się ona na 18. pozycji, tracąc do Wierer minutę i cztery sekundy.

Niestety, w sobotnim biegu pościgowym 25-latce nie udało się utrzymać miejsca w czołowej dwudziestce. W sumie oddała ona trzy niecelne strzały i dobiegła do mety ze stratą 3 minut i 17 sekund do tryumfatorki. Ostatecznie podopieczną trenera Tobiasa Torgersena sklasyfikowano na 35. pozycji. Dzięki temu zdobyła ona 6 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Aktualnie na swoim koncie ma ich już 82.