PŚ w Anterselvie: Davidova najlepsza w sprincie, Hojnisz szósta

15:56, 24.01.2019 Anna Felska Aktualizacja: 16:16, 24.01.2019

Za nami bieg sprinterski podczas biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Czeszka Marketa Davidova. Bardzo dobry wynik uzyskała Monika Hojnisz. Polka zajęła szóste miejsce.

Dla 22-letniej Davidowej to nie tylko pierwsze zwycięstwo, ale również pierwsze podium w karierze w Pucharze Świata. Czeszka na strzelnicy była bezbłędna. Drugie miejsce zajęła Kaisa Makarainen. Finka po jednym niecelnym strzale straciła do zwyciężczyni 1,7 s. Na najniższym stopniu podium z jednym błędem stanę Marte Olsbu Roiseland (+3,5). Do końca o zwycięstwo walczyła startująca z ostatnim numerem startowym Laura Dahlmeier. Niemka podobnie jak Czeszka strzelała bezbłędnie ale słabszy bieg spowodował, iż wylądowała tuż za podium ze stratą 4,2 s. Oczko niżej uplasowała się reprezentantka gospodarzy Lisa Vitozzi (+10,2). Czołową szóstkę zamknęła Monika Hojnisz. Polka popełniła jeden błąd na strzelnicy i do zwyciężczyni straciła 10,5 s.

Pozostałe dwie Polki zajęły miejsca w szóstej dziesiątce. Kamila Żuk po trzech pudłach zajęła 51. pozyję, a Karolina Pitoń z dwoma karnymi rundami uplasowała się na 55. miejscu. Wszystkie trzy reprezentantki Polski wystąpią w biegu pościgowym.