PŚ w Anterselvie: Bezkonkurencyjny Johannes Boe, Grzegorz Guzik 31.

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Johannes Boe wygrał z ogromną przewagą bieg pościgowy w Anterselvie. Norweg o minutę wyprzedził swojego największego rywala Martina Fourcade’a. Trzecie miejsce zajął Anton Shipulin. Z bardzo dobrej strony po raz drugi w tym sezonie pokazał się Grzegorz Guzik, który był 31.

W sobotę odbył się bieg pościgowy we włoskiej Anterselvie. Panowie ruszali ze stratami do Johannesa Boe, które wynikały z rezultatów osiąganych w piątkowym biegu sprinterskim. Norweg, który ruszył jako pierwszy, nawet przez chwilę nie dał szans rywalom. Strzelał bezbłędnie, szybko pobiegł i o aż minutę wyprzedził Martina Fourcade’a, tym samym odrabiając do Francuza kolejne 6 punktów w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce przypadło Rosjaninowi Antonowi Shipulinowi. Tuż za podium znalazł się Arnd Peiffer. Bardzo duży awans, z 32. na 5. pozycję, zaliczył Emil Hegle Svendsen, który strzelał na czysto.

W dziesiątce uplasowali się również Emilien Jacquelin, Simon Eder, Simon Desthieux, Lars Helge Birkeland oraz Julian Eberhard (aż +2,25,7). Po raz drugi w tym sezonie punkty zdobył Grzegorz Guzik. Polak tylko raz pudłował. Nie biegł tak szybko, jak wczoraj, choć na ostatniej pętli zdołał wyprzedzić Erika Lessera i przesunąć się z 32. na 31. lokatę. Biegu nie ukończył natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec, ponieważ został zdublowany. Polak został sklasyfikowany na 54. pozycji.

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.