PŚ w Anterselvie. Bezbłędny Łoginow wygrywa bieg indywidualny

14:53, 22.01.2021 Jarosław Gracka Aktualizacja: 15:16, 22.01.2021

Bezbłędne strzelanie dało dziś Aleksandrowi Łoginowowi zwycięstwo w biegu indywidualnym w Anterslevie. Za Rosjaninem uplasował się świetny w tym sezonie Norweg Sturla Holm Laegreid. Na podium stanął też Francuz Quentin Fillon Maillet. Z Polaków wyróżnił się pozytywnie Andrzej Nędza-Kubiniec zdobywając 1 pkt.

(fot. ski-nordique.net)

Łoginow świetnie strzelał i bardzo dobrze biegał, przez co jego zwycięstwo pozostało niezagrożone. Laegreid miał dwa pudła i stratę 58,5 sek. Przy jednym pudle byłby zwycięzcą, ale zasady są jasne. Fillon Maillet miał dokładnie taki sam wynik na strzelnicy jak Norweg oraz jak czwarty na finiszu Włoch Lukas Hofer. Niemniej Francuz stracił na mecie 1:10.6 min., zaś Włoch 1:10.7 min. O mały włos (strata na mecie 1:10.9 min.) na podium wdrapałby się sensacyjnie Ukrainiec Anton Dudczenko - podobnie jak Rosjanin bezbłędny dziś na strzelnicy.

Najlepszy dziś Szwed - Martin Ponsiluoma był dziś szósty (1:18,1 min., dwa pudła). Drugi z Norwegów Velje Sjaastad Christiansen zajął dziś siódmą pozycję z czasem 1:22.2 min. i dwoma pudłami. Kolejne miejsca zajęli Autriak Simon Eder (+1:25,2 min., jedno pudło) i trzeci Norweg Erlend Bjoentegaard (+1:50,4 min.). Dopiero dziesiąty (i czwarty z Norwegów) był lider PŚ Johannes Thingnes Boe (+1:56,4 min.). Biegowo jak zwykle wypadł świetnie, ale aż cztery razy pomylił się na strzelnicy. Andrzej Nędza-Kubiniec zajął dziś 40. miejsce - drugie najlepsze w karierze i drugi raz zdobył punkty. Pozostali Polacy zajęli miejsca pod koniec stawki. Grzegorz Guzik był 90., Tomasz Jakieła - 94., zaś Wojciech Skorusa zajął ostatnie, 97. miejsce.