PŚ w Anterselvie. Benedikt Doll zwycięża w biegu masowym

13:45, 22.01.2022 Stanisław Zyga Aktualizacja: 14:39, 22.01.2022

Benedikt Doll z Niemiec wygrał bieg masowy mężczyzn na 15 kilometrów w Anterselvie. Pozostałe miejsca na podium zajęli Norwegowie. Drugi był Johannes Thingnes Boe, a trzeci Sturla Holm Laegreid.

Sobotni bieg ze startu wspólnego to drugie zawody panów w Anterselvie. Wcześniej rozegrano bieg indywidualny, w którym zwyciężył Anton Babikow z Rosji. Dzisiaj na trasę wyruszyło 30 mężczyzn, którzy mieli do pokonania 15 kilometrów biegu i 4 strzelania po drodze. Najlepszy okazał się Benedikt Doll. Niemiec o ponad pół minuty wyprzedził Johannesa Thingnesa Boe z Norwegii, który zajął drugie miejsce. Doll pomylił się na strzelnicy tylko raz, podczas trzeciego strzelania. Z kolei Boe zaliczył trzy pudła, podobnie jak kolejny Norweg na podium, czyli Sturla Holm Laegreid. Czołową piątkę uzupełnili Antonin Guigonnat z Francji oraz Sivert Guttorm Bakken z Norwegii.

W gronie trzydziestu startujących nie zmieścili się reprezentanci Polski. Przed panami jeszcze jeden start w Anterselvie, a będzie nim niedzielna sztafeta. Będą to ostatnie zawody przed rozpoczynającymi się za 2 tygodnie igrzyskami olimpijskimi. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czele znajdują się Francuzi, Quentin Fillon Maillet przed Emilienem Jacquelin. Trzecie miejsce zajmuje Tarjei Boe z Norwegii.