PŚ w Annecy-Le Grand-Bornand. Kolejne zwycięstwo liderki. Bardzo niepokojąca postawa Polek

15:27, 16.12.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:40, 16.12.2021

Marte Olsbu Roiseland wygrała kolejne zawody biathlonowego Pucharu Świata 2021/2022. Drugie miejsce w dzisiejszym sprincie zajęła Anais Bescond, a trzecie Elvira Oeberg. Niestety słabo, przede wszystkim w biegu, spisały się Polki. Tylko bezbłędna Monika Hojnisz-Staręga zdobyła punkty i awansowała do biegu pościgowego.

Marte Olsbu-Roiseland po przejęciu żółtej koszulki liderki Pucharu Świata nie zatrzymuje się. Norweżka odniosła triumf także w dzisiejszym sprincie we francuskim Annecy-Le Grand-Bornand. Jak zwykle szybko i celnie strzela i dobrze spisała się na trasie. O 15 sekund wyprzedziła Anais Bescond. Doświadczona Francuzka także zachowała czyste konto podczas obu wizyt na strzelnicy. Znowu w biegu zaszła Elvira Oeberg, która, mimo 2 karnych rund, uplasowała się na trzeciej lokacie.

Czwarte miejsce zajęła kolejna bezbłędna zawodniczka Lisa Theresa Hauser. Piąta była Krystyna Riezcowa (1 pudło), a szósta Dzinara Alimbekava (1). W czołowej dziesiątce znalazły się też Hanna Sola (2), Linn Persson (0), Mari Eder (1) oraz Hanna Oeberg (2). Niepokojąco słabo wypadły Polki. Monika Hojnisz-Staręga była bezbłędna, ale to pozwoliło jej na zajęcie dopiero 35. lokaty. Niemniej tylko ona awansowała do biegu pościgowego. Druga z podopiecznych Adama Kołodziejczyka i Agnieszki Cyl - Kamila Żuk - ze skutecznością 8/10 na strzelnicy zajęła 69. miejsce. 82. była Anna Mąka (9/10), a 98. Magda Piczura (8/10).

Wyniki biegowe naszych pań znów zasmuciły, ale trzeba czekać na odpowiedzi, dlaczego jest tak źle. Polki z pewnością na treningach dają z siebie wszystko i należy liczyć, że w końcu będą w stanie to zaprezentować.