PŚ w Annecy-Le Grand-Bornand. Biathlon przenosi się do Francji. W czwartek sprint kobiet (lista startowa)

Fot. © Manzoni/IBU.

Po rocznej przerwie biathlonowy Puchar Świata wraca do francuskiego Annecy-Le Grand-Bornand. Już jutro o 14:15 na trasę wyruszą sprinterki. Wśród aż 107 zawodniczek, które zobaczymy w rywalizacji na najkrótszym dystansie biathlonowym nie zabraknie czterech Polek.

Fot. © Manzoni/IBU.

Czołówka pojedz

Pierwszą zawodniczką, która pojawi się na czwartego w tym sezonie sprintu trasie będzie Niemka Denise Herrmann. Natomiast już z nr 5 zobaczymy liderkę tej klasyfikacji Hannę Solę z Białorusi. Niedługo później (nr 17) pojedzie wiceliderka – Szwedka Hanna Oeberg. Jej siostra – Elvira – niezwykle szybka w biegu i jeszcze niedoskonała na strzelnicy wystartuje z nr 20. Liderka PŚ Marte Olsbu Roeiseland pojedzie z nr 32. Wcześniej ruszy druga z silnych Białorusinek – Dżynara Alimbekawa (nr 24). Faworytki gospodarzy pojadą z nr 8 (Justine Braisaz-Bouchet) i 22 (Anais Chevalier-Bouchet). Najwcześniej z zawodniczek z czołówki sprinterskiej ruszy na trasę Niemka Franziska Preuss (nr 3). Inną faworytką jadącą z bardzo niskim numerem będzie Austriaczka Lisa Theresa Hauser (nr 12). Na początku pojedzie też zwyciężczyni ostatniego dotychczas pucharowego sprintu w Annecy-Le Grand-Bornard, który odbył się w sezonie 2019/20 – Norweżka Tiril Eckhoff (nr 10) Najwyższy numer wśród zawodniczek z pierwszej “10” klasyfikacji sprinterskiej ma Norweżka Ida Lien (42) – wszystko więc powinno rozstrzygnąć się dość wcześnie.

Polki powalczą o punkty

Wśród tej silnej, początkowej grupy pojedzie też Monika Hojnisz-Staręga (nr 19). Pozostałe nasze zawodniczki pojadą dużo później. Kamila Żuk będzie miała nr 61, Anna Mąka – 83, zaś Magda Piczura – 91. Ostatnią zawodniczką, którą zobaczymy na trasie będzie reprezentantka gospodarzy – Caroline Colombo.

lista startowa

źródło: własne