PŚ w Annecy. Kolejny triumf Boe. Guzik z punktami

15:39, 15.12.2022 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 18:09, 15.12.2022

Zakończyły się zmagania panów w sprincie na dystansie 10 km. Najlepszy okazał się dziś ponownie Johannes Thingnes Boe. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Sturla Holm Legreid, a na trzecim Benedikt Doll. Polacy dziś pokazali się z całkiem dobrej strony. Najlepszy z naszych - Grzegorz Guzik - zajął 33. pozycję. To jego pierwsze punkty w tym sezonie.

Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Norweg Johannes Thingnes Boe. Bezbłędne strzelanie i bardzo szybki bieg zapewniły mu aż 17,6 sekundy przewagi nad kolegą z reprezentacji - Sturlą Holmem Laegreidem. On także popisał się na strzelnicy i dobrą postawą biegową zagwarantował sobie drugie miejsce na dzisiejszym podium. Trzecia pozycja przypadła w udziale Benediktowi Dollowi. Niemiec stracił do Boe aż 38,8 przy bezbłędnym strzelaniu.

Tuż za podium znalazł się Szwed Martin Ponsiluoma. Otworzył on listę zawodników, którzy musieli przebiec karną rundę. Piąte miejsce zajął Timofiej Łapszyn startujący pod flagą Korei Południowej. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Krcmar, Claude, Fillion Maillet, Dale i Christiansen.

Grzegorz (prawie) na piątkę

Z bardzo dobrej strony pokazał się dziś nasz reprezentant - Grzegorz Guzik. Polak zanotował tylko jedną karną rundę i popisał się świetnym biegiem. Pozwoliło mu to na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie. 33. pozycja to bardzo dobry rezultat i niezły prognostyk przed dalszą częścią sezonu. Reszta biało-czerwonych nie zdobyła punktów. 64. lokatę zajął Jan Guńka, a  79. Marcin Zawół. Ich nie zobaczymy w biegu pościgowym.