PŚ w Annecy. Hauser ze zwycięstwem. Simon znowu na podium

Christian Bier, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła w dzisiejszym biegu ze startu wspólnego Austriaczka – Lisa Theresa Hauser. Podium uzupełniły Francuzki: Julia Simon i Anais Chevalier-Bouchet. Polki nie zostały zakwalifikowane do startu.

Christian Bier, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Zwycięska Austriaczka nie dała dziś żadnych szans swoim rywalkom. Lisa Theresa Hauser popisała się dziś dobrym strzelaniem (tylko jedna karna runda) i fenomenalną formą biegową. Przez cały czas utrzymywała się w czołówce, a na ostatnim strzelaniu odstawiła na kilka sekund Francuzki: Anais Chevalier-Bouchet i Julię Simon. Potem dołożyła im jeszcze kilkanaście sekund na ostatniej pętli i ze sporą przewagą mogła pozwolić sobie na świętowanie przed wjazdem na metę.

2 karne rundy? Żaden problem

Na uwagę zasługuje także liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Mimo dwóch karnych rund i ogromnego zmęczenia, udało jej się wywalczyć drugie miejsce. Do ostatnich chwil walczyła o tę pozycję ze swoją rodaczką, Anais Chevalier i Szwedką Hanną Oeberg. Podium uzupełniła właśnie ta pierwsza. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze trzy inne Francuzki. Świadczy to o wspaniałej formie “trójkolorowych”. Rozczarowania? Lisa Vitozzi zajęła dziś dopiero 23., a Denise Herrmann-Wick 21. miejsce. Następny weekend z biathlonem rozpocznie się dopiero 5 stycznia. Areną zmagań będzie słoweńska Pokljuka.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk