PŚ w Altenbergu. Siódme miejsce polskiej drużyny

fot. Screen - FIL Luge

W Altenbergu zakończyła się kolejna runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. W zawodach drużynowych reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce.

Trojga pod koniec stawki

W jedynkach mężczyzn wystartował Arkadiusz Trojga. W pierwszym przejeździe Polak był blisko upadku w górnej części trasy, ale dojechał do mety na przedostatnim, 26. miejscu. W drugim ślizgu Trojga pojechał dużo lepiej i awansował na 25. pozycję przed Chińczyka Alabatiego. Najlepszy okazał się Max Langenhan, który prowadził także na półmetku. Niemiec pokonał o 238 tysięcznych Dominika Fischnallera. Lider Pucharu Świata awansował z czwartego na drugie miejsce z najlepszym czasem drugiego przejazdu. Trzeci był Felix Loch.

Wyniki – jedynki

Austriacy pogromcami Niemców

Rundę w Altenbergu zakończyły zawody drużynowe z udziałem Polaków (Klaudia Domaradzka, Arkadiusz Trojga, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski). Nasz zespół zajął siódme miejsce ze stratą prawie czterech sekund. Po triumf sięgnęli Austriacy (Madeleine Egle, Wolfgang Kindl, Muller/Frauscher), którzy wyprzedzili o 98 tysięcznych Niemców ze zwycięzcami pozostałych konkurencji w składzie – Julia Taubitz, Max Langenhan, Eggert/Benecken. Podium uzupełnili Łotysze. 

Wyniki – sztafeta

źródło: informacja własna