PŚ w Altenbergu: Roman Rjepiłow zwycięzcą klasyfikacji generalnej w jedynkach

15:47, 25.02.2017 Kamil Karczmarek

Najważniejszym wydarzeniem dnia w Altenbergu była walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej jedynek mężczyzn. Pierwsze miejsce obronił zwycięzca dzisiejszych zawodów Roman Rjepiłow. Zmagania dwójek i także klasyfikację generalną duetów wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken.

W Altenbergu Toni Eggert/Sascha Benecken potwierdzili, że są najlepszym duetem w sezonie. Reprezentanci Niemiec uzyskali najlepszy wynik w obu przejazdach. Bardzo ciekawa była rywalizacja o 2. miejsce w dzisiejszych zawodach, która rozstrzygnęła o tym kto zajmie 3. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Po pierwszym przejeździe na 2. miejscu byli Robin Geueke/David Gamm. Jednak w drugim ślizgu Niemcy nie utrzymali przewagi nad dwójką Matthew Mortensen/Jayson Terdiman. Ostatecznie to Amerykanie zajęli dzisiaj 2. lokatę i w klasyfikacji łącznej wyprzedzili Niemców o 3 punkty. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Tobias Wendl/Tobias Arlt.

Dzisiejsze zawody nie były udane dla Polaków. Po pierwszym bardzo nieudanym ślizgu Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski byli na 22. pozycji. Po drugim przejeździe Polacy awansowali zaledwie o 2 lokaty na 20. miejsce. Jeszcze gorzej zaprezentowała się druga polska dwójka. Artur Petyniak/Adam Wanielista popełnili na trasie wiele błędów i zajęli ostatnie 24. miejsce. W klasyfikacji łącznej Chmielewski/Kowalewski zostali sklasyfikowani na 12. miejscu, a Petyniak/Wanielista na 30.

Wyniki zawodów dwójek

Końcowa klasyfikacja generalna PŚ dwójek

W jedynkach mężczyzn Roman Rjepiłow nie tylko obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale także wygrał zawody. Po pobiciu rekordu toru w drugim ślizgu młody Rosjanin zbierał gratulacje za zwycięstwo w Altenbergu oraz w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W o wiele gorszym nastroju jest rodak Rjepiłowa Semen Pawliczenko. Mistrz Europy po połowie rywalizacji był drugi, jednak w drugim ślizgu popełnił błąd, który kosztował go spadek na 29. miejsce. Tym samym Pawliczenko spadł na 4. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata.

Drugi w dzisiejszych zawodach i w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata jest Felix Loch. Na najniższym stopniu podium stanął dzisiaj Johannes Ludwig. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnia Austriak Wolfgang Kindl. Mistrz świata zajął dzisiaj 7. lokatę.

Na 18. miejscu uplasował się Maciej Kurowski. Polski saneczkarz po pierwszym przejeździe był 20. Strata Polaka do Rjepiłowa wyniosła niecałe 2 sekundy. W klasyfikacji generalnej Maciej Kurowski zajął 25. miejsce. Mateusz Sochowicz zakończył sezon na 40. miejscu.