PŚ w Altenbergu: powrót saneczkarzy po miesiącu przerwy (zapowiedź)

fot. bild.de

Felix Loch (fot. bild.de)

Puchar Świata w saneczkarstwie z impetem wchodzi w rok 2020. W trakcie wyjątkowo długiej przerwy świątecznej zawodnicy mieli dość czasu zarówno na regenerację, jak i na nabranie odpowiedniej formy. Co ich czeka w nadchodzący weekend, który spędzą na torze w Saksonii?

Zawody w Altenbergu to dopiero drugie zmagania tegorocznego cyklu PŚ, które zostaną rozegrane na europejskim torze. Obiekt dwukrotnie gościł mistrzostwa świata (ostatnio w 2012 roku), a regularnie odbywają się na nim zmagania najwyższego szczebla. Rok temu najlepsi okazali się tu Felix Loch w kategorii męskich jedynek, Włoszka Sandra Robatscher (jedynki kobiet) i austriacka dwójka Steu/Koller. Zawody toczyły się jednak w ekstremalnych warunkach.

Jak zapowiadają synoptycy, w ten weekend w Altenbergu pogoda ma sprzyjać zawodnikom i być bardziej sprawiedliwa. W piątek przekonają się o tym zawodnicy walczący w kwalifikacjach (Puchar Narodów), w sobotę na torze zobaczymy natomiast dwójki i mężczyzn. Niedziela to czas na zmagania kobiet i sztafetę. Rok temu ostatnia z konkurencji została odwołana – z powodu złego stanu toru.

Szansę na dobry wynik w Niemczech ma nasza najlepsza dwójka: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, a także zawodnicy startujący w jedynkach, Kacper Tarnawski i Mateusz Sochowicz. Na liście startowej nie ma żadnej polskiej saneczkarki. Do faworytów w gronie mężczyzn będą należeć Niemiec Felix Loch, Austriak Jonas Mueller i Rosjanin Roman Riepiłow. Zawody kobiet powinny zdominować gospodynie, z Julią Taubitz na czele. Ich najgroźniejszą rywalką powinna być liderka klasyfikacji generalnej, Tatiana Iwanowa z Rosji.

Program zawodów:

Sobota, 11 stycznia:

9:25 – I ślizg dwójek;

10:45 – II ślizg dwójek;

12:30 – I ślizg mężczyzn;

14:05 – II ślizg mężczyzn.

Niedziela, 12 stycznia:

9:15 – I ślizg kobiet;

10:50 – II ślizg kobiet;

13:00 – sztafeta.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.