PŚ w Altenbergu. Polskie dwójki na dziesiątym miejscu

14:45, 04.02.2023 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:16, 04.02.2023

W Altenbergu trwa kolejna runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. W rywalizacji dwójek Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski oraz Nikola Domowicz/Dominika Piwkowska zajęli 10. miejsca.

Kolejny dobry występ Polaków

Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski oddali dzisiaj dwa solidne przejazdy. Pozwoliło to na dziesiąte wyniki w obydwu ślizgach i również na dziesiątą pozycję w całych zawodach. Do zwycięzców Polacy stracili blisko sekundę. Wygrali najlepsi w obydwu przejazdach Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy o 66 tysięcznych pokonali Tobiasa Wendla/Tobiasa Arlta. Podium uzupełnili Martins Bots i Roberts Plume z Łotwy.

Wyniki - dwójki mężczyzn

Powrót kobiecej dwójki

Do pucharowego cyklu wróciła nasza dwójka kobiet. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska również jak panowie zajęła 10. miejsce, ale w gronie 11, a nie 19 duetów. Na półmetku Polki były dziesiąte i nie pozwoliły wyprzedzić się Rumunkom - Stramaturaru/Manolescu. Wygrały Andrea Voetter/Marion Oberhofer, które w drugim przejeździe odrobiły straty i pokonały o 51 tysięcznych Jessicę Degenhardt i Cheyenne Rosenthal.

Wyniki - dwójki kobiet

Dominacja Niemek

Na koniec dnia rozegrano jedynki kobiet. Zabrakło w nich Klaudii Domaradzkiej, która odpadła w Pucharze Narodów. Wygrała Julia Taubitz, która była najlepsza w dwóch przejazdach. Drugie miejsce zajęła Anna Berreiter, a trzecia była Dajana Eitberger. Tym samym Niemki potwierdziły swoją dominację, która również miała miejsce na mistrzostwach świata.