PŚ w Altenbergu. Polska sztafeta na 9. pozycji

14:01, 12.12.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:43, 12.12.2021

Zakończyła się runda saneczkarskiego Pucharu Świata rozgrywana w niemieckim Altenbergu. Polacy zajęli 9. miejsce w zawodach drużynowych, w których triumfowali Niemcy. Kacper Tarnawski był 30. w jedynkach.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jedynki mężczyzn

Po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach głównych mogliśmy oglądać Kacpra Tarnawskiego. Reprezentant naszego kraju po pierwszym przejeździe miał najsłabszy, 31. wynik. W drugiej części zawodów wyprzedził Mariana Skupka ze Słowacji i ostatecznie uplasował się na 30. miejscu. Polak stracił ponad trzy sekundy do zwycięzców. W tym przypadku liczba mnoga nie jest błędem w artykule. Bowiem taki sam łączny czas - 1:47,997 - uzyskali Wolfgang Kindl i Max Langenhan. Austriak był liderem po pierwszym ślizgu, a Niemiec zanotował awans z szóstego miejsca.

Sztafeta

Weekend z saneczkarstwem w Altenbergu zakończyły zawody drużynowe. Polska wystartowała w składzie: Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Nasz zespół uzyskał wynik 2:27,188 i zajął 9. miejsce w stawce 13 ekip, z czego Łotysze nie ukończyli rywalizacji. Najlepsi okazali się Niemcy w składzie: Julia Taubitz, Max Langenhan i Toni Eggert/Sascha Benecken. Gospodarze wyprzedzili o 325 tysięcznych Włochów i o 493 tysięczne Rosjan.