PŚ w Altenbergu: Polska dwójka na czternastym miejscu, Felix Loch wygrywa w jedynkach

14:41, 02.02.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 14:43, 02.02.2019

Na czternastym miejscu zawody Pucharu Świata w Altenbergu ukończyła nasza dwójka saneczkarska Chmielewski/Kowalewski. Najlepsi byli Austriacy (Steu/Koller). W jedynka mężczyzn triumfował Felix Loch.

Thomas Steu i Lorenz Koller okazali się najlepsi podczas rywalizacji saneczkarskich dwójek zaliczalnej do Pucharu Świata. Zawody rozgrywane są w niemieckim Altenbergu. Austriacy pokonali 0.043 sek. dwójkę Toniego Eggerta. Niemcy nie cieszyli się dzisiaj z dwóch miejsc na podium, bo na trzecim miejscu znalazł się duet łotyski, czyli Andris Sics i Juris Sics. Ich strata do najlepszych wyniosła 0.386 sek. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli czternaste miejsce ze stratą 1.071 sek.

W męskich jedynka Niemcy mieli zdecydowanie więcej radości, bowiem po wiktorię sięgnął Felix Loch. Dwukrotny mistrz olimpijski pokonał o ledwie 0,004 sek. Reinharda Eggera. Mało zatem brakowało, a Austriacy zakończyliby sobotnie zmagania z dwoma zwycięstwami. Podium uzupełnił Johannes Ludwig (+0,111 sek.). Polacy zajęli odległe miejsca. Mateusz Sochowicz zajął 23. miejsce a Maciej Kurowski był 24. Polacy nie zostali dopuszczeni do drugiej przejazdu. To z powodu warunków pogodowych.