PŚ w Altenbergu. Niespodziewany brak awansu Domaradzkiej

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po mistrzostwach świata saneczkarze przenieśli się do Altenbergu, gdzie rozgrywana jest kolejna runda Pucharu Świata. Niespodziewanie w Pucharze Narodów awansu nie wywalczyła Klaudia Domaradzka.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Domaradzka bez awansu

Dużym rozczarowaniem jest brak awansu Klaudii Domaradzkiej. Reprezentantka naszego kraju miała poważne problemy w swoim przejeździe i zanotowała aż ponad cztery sekundy straty. Zajęła 23. miejsce, a awans wywalczyło tylko 20 zawodniczek. Najlepszy wynik uzyskała Madeleine Egle.

Jedynki kobiet

Awans Trojgi, puchar bez Sochowicza

Na mistrzostwach świata bardzo dobry wynik uzyskał Mateusz Sochowicz. W Altenbergu jednak go nie zobaczymy, gdyż planowo postanowił zakończyć sezon z powodów zdrowotnych. W Pucharze Narodów wystartował Arkadiusz Trojga, który zajął 16. pozycję. Kwalifikację wywalczyła cała grupa zawodników. Wygrał Sebastian Bley.

Jedynki mężczyzn

Upadek polskiej dwójki

Do rywalizacji w Pucharze Świata wróciła dwójka Nikola Domowicz/Dominika Piwkowska. Polki nie ukończyły swojego przejazdu, ale na starcie stanęły tylko cztery duety i wszystkie wywalczyły przepustkę. Najlepszy rezultat uzyskały Włoszki – Nadia Falkensteiner i Annalena Huber. W dwójkach mężczyzn w Pucharze Narodów nie musieli startować Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Wygrali Robin Geueke i David Gamm z Niemiec.

Dwójki kobiet

Dwójki mężczyzn

źródło: informacja własna