PŚ w Altenbergu: Najlepszy wynik w karierze Pucharu Świata dwójki Luty/Tylkowski!

0

fot. sport.onet.pl

fot. sport.onet.pl

Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Altenbergu. To najlepszy wynik polskiej dwójki w karierze startów w Pucharze Świata. Polacy przypieczętowali awans na igrzyska olimpijskie.

Dobry wynik Polaków zwiastował już pierwszy przejazd. Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski z czasem 55,11 zajmowali 13. miejsce ex aequo z niemiecką dwójką Lochner/Bluhm. W drugim ślizgu polscy bobsleiści, którzy wygrali w tym sezonie Puchar Europy na tym torze, okazali się wolniejsi od Niemców. Jednak Luty i Tylkowski wyprzedzili 4 dwójki, które były lepsze w pierwszym przejeździe. Ostatecznie Polacy zajęli fantastyczne 9. miejsce z niewielkimi stratami do kilku dwójek z wyższych lokat.

Zwycięstwo padło łupem Kanadyjczyków Justina Krippsa i Alexa Kopacza (mającego polskie korzenie). Po pierwszym ślizgu Kanadyjczycy mieli 6 setnych przewagi nad dwójką Friedrich/Grothkopp. W drugiej części zawodów Kripps/Kopacz wykręcili rekord startu (5,11), ale potem zaczęli tracić. Jednak liderzy Pucharu Świata dobrze pojechali w dolnej części trasy i pokonali dwójkę Francesco Friedricha o 9 setnych sekundy. Pierwotnie trzecie miejsce zajęli Nico Walther/Christian Poser, ale potem zostali zdyskwalifikowani. Ostatecznie trzecie miejsce przypadło Łotyszom Oskarsowi Kibermanisowi i Matissowi Miknisowi.

Wyniki – dwójki mężczyzn

Kaillie Humphries udowodniła, że lubi tor w Altenbergu. Kanadyjka razem z Phylicią George wygrała dzisiaj obydwa ślizgi i triumfowała z czasem 1:52.62. W pierwszym przejeździe kanadyjski duet ustanowił rekord toru – 56,22. Drugie miejsce zajęły Amerykanki Jamie Gruebel Poser/Aja Evans ze stratą 69 setnych, a trzecie były Niemki Anna Koehler/Annika Drazek ze stratą 8 dziesiątych części sekundy. Dla reprezentantek Niemiec to pierwsze miejsce na podium Pucharu Świata w karierze. Dopiero na 11. miejscu uplasowały się Elana Meyers Taylor i Briauna Jones. Wiceliderki Pucharu Świata rozpoczęły pierwszy przejazd od rekordu startu (5,54), ale potem przydarzyło im się mnóstwo błędów.

Wyniki – dwójki kobiet

źródło: informacja własna/ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.