PŚ w Altenbergu: Mateusz Luty wraca na szczęśliwy tor

fot. PZBiS

fot. PZBiS

Puchar Świata w Altenbergu będzie pierwszymi zawodami w nowym roku. Podczas tych zmagań wystartuje pięciu Polaków, w tym pilot Mateusz Luty. Ten tor jest przez niego mile wspominany.

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski w poprzednim sezonie w Altenbergu wygrali zawody Pucharu Europy, a także zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata. W tym sezonie w Siguldzie Polacy dwukrotnie uplasowali się na 11. miejscu. Teraz jest szansa na wskoczenie do pierwszej dziesiątki. W Altenbergu wystartuje 20 dwójek, a nasza załoga pojedzie z numerem 7. W końcu na Pucharze Świata pojawią się Kanadyjczycy. O pierwsze podium w sezonie powalczy mistrz olimpijski, Justin Kripps. Głównym faworytem do triumfu jest drugi mistrz olimpijski. Francesco Friedrich dwukrotnie wygrał w Siguldzie w dwójkach.

W niedzielę odbędzie się rywalizacja czwórek. Polską załogę oprócz Lutego stworzą: Arnold Zdebiak, Jakub Zakrzewski i Paweł Sarnecki. Zdebiak ostatnio zmagał się z kontuzją. Zakrzewski wróci na Puchar Świata po prawie dwóch latach przerwy. Sarnecki zadebiutuje na zawodach tej rangi. U siebie dominować powinni Niemcy: Francesco Friedrich, Nico Walther i Johannes Lochner, którzy z Winterbergu dwukrotnie zajęli całe podium. Walther i Friedrich podzielili się zwycięstwami.

Pierwszego dnia w Altenbergu rozegrane zostaną zawody w skeletonie. W klasyfikacji generalnej mężczyzn ex aequo prowadzą Aleksander Tretiakow i Nikita Tregubow. Rosjanie mają na swoim koncie po zwycięstwie i czwartym miejscu. W klasyfikacji kobiet liderką jest ich rodaczka, Elena Nikitina z takimi samymi wynikami. W sobotę rozegrane zostaną bobslejowe dwójki kobiet. Liderką Pucharu Świata jest Mariama Jamanka.

Również w ten weekend na torze w Winterbergu odbędą się zawody Pucharu Europy. W dwójkach wystartują pilot Jakub Stano i rozpychający Adrian Kamiński.

Program Pucharu Świata w Altenbergu:

Piątek:
10:00 – 1. ślizg skeletonu kobiet
11:30 – 2. ślizg skeletonu kobiet
14:00 – 1. ślizg skeletonu mężczyzn
15:45 – 2. ślizg skeletonu mężczyzn

Sobota:
13:15 – 1. ślizg dwójek kobiet
14:45 – 2. ślizg dwójek kobiet
16:30 – 1. ślizg dwójek mężczyzn
18:00 – 2. ślizg dwójek mężczyzn

Niedziela:
11:30 – 1. ślizg czwórek mężczyzn
13:00 – 2. ślizg czwórek mężczyzn

Program Pucharu Europy w Winterbergu:

Piątek:
15:00 – dwójki mężczyzn

Sobota:
14:00 – dwójki mężczyzn

źródło: informacja własna/ibsf

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.