PŚ w Altenbergu: Kolejne 11. miejsce dwójki

18:57, 05.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 19:08, 05.01.2019

Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski po raz trzeci w tym sezonie zajęli 11. miejsce w zawodach bobslejowych dwójek. W Altenbergu Polacy byli po pierwszym przejeździe na 8. pozycji.

Mateusz Luty lubi tor w Altenbergu. Polski pilot w poprzednim sezonie w dwójce z Krzysztofem Tylkowskim wygrał zawody Pucharu Europy i zajął 9. miejsce na zawodach Pucharu Świata. Rok po tamtych zmaganiach Polacy celowali w poprawę tego dobrego rezultatu. Po pierwszym przejeździe zajmowali oni 8. miejsce ze stratą 47 setnych do prowadzących Justina Krippsa i Camerona Stonesa. Deszcz nie ułatwiał zadania bobsleistom. Różnice na półmetku były niewielkie. Również ze względu na pogodę w drugim przejeździe mogło się wiele zmienić.

Reprezentanci Polski nie obronili świetnego miejscu. Po ślizgu wykonanym w trudnych warunkach Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski plasowali się na 5. miejscu. Potem Polacy wyprzedzili jeszcze dwójkę Aleksandra Bredikhina. Ostatecznie Luty i Tylkowski zostali sklasyfikowani tuż za czołową dziesiątką. Kapitalnie pojechał Francesco Friedrich. Mistrz olimpijski razem z Thorstenem Margisem awansowali z trzeciego na pierwsze miejsce. Drugi mistrz olimpijski Justin Kripps spadł na drugą lokatę ze stratą 37 setnych. Trzecie miejsce ze stratą 48 setnych zajął Oskars Kibermanis.

Wcześniej rozegrano dwójki kobiet. Tutaj pogoda jeszcze bardziej dała się we znaki zawodniczkom. W złych warunkach najlepiej poradziła sobie Mariama Jamanka. Mistrzyni olimpijska triumfowała w duecie z Anniką Drazek. Po pierwszym ślizgu Jamanka była druga ex aequo z Alysią Rissling. Kanadyjka spadła na 10. miejsce. W drugiej części zmagań słabo pojechała także liderka po pierwszym przejeździe. Brytyjka Mica NcNeill zajęła 4. miejsce. Druga była Kanadyjka Christine De Bruin, która awansowała z 6. pozycji. Trzecie miejsce przypadło Amerykance Elanie Meyers Taylor.