PŚ w Altenbergu: Jacqueline Loelling i Sungbin Yun triumfują

17:02, 05.01.2018 Kamil Karczmarek

Pierwsze zawody Pucharu Świata w skeletonie w 2018 roku odbyły się w Altenbergu. Zmagania wygrali Niemka Jacqueline Loelling i Koreańczyk Sungbin Yun. Tym samym umocnili się oni na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Jacqueline Loelling prowadziła już po pierwszym ślizgu. Liderka Pucharu Świata miała 18 setnych sekundy przewagi nad swoją rodaczką Tiną Hermann. W drugim przejeździe Hermann obroniła do Loelling 5 setnych. Jednak to Jacqueline Loelling sięgnęła po trzecie zwycięstwo w sezonie i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Hermann, która także rok temu była druga w Altenbergu. Wtedy również musiała uznać wyższość Loelling. Dzisiejsze podium uzupełniła trzecia z Niemek Anna Fernstaedt, która stanęła po raz pierwszy na podium w tym sezonie. Czwartą pozycję zajęła Lelde Priedulena. Łotyszka wykręciła najlepszy czas drugiego ślizgu. Niespodzianką jest dopiero 9. miejsce wiceliderki Pucharu Świata Elizabeth Vathje.

Wyniki skeletonu kobiet

W zmaganiach panów nie było mocnych na Sungbina Yuna. Lider Pucharu Świata miał najlepsze czasy w obydwu przejazdach. Yun wyprzedził o 39 setnych sekundy Aleksandra Tretiakowa i o 76 setnych Christophera Grotheera. Koreańczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tym bardziej, że bracia Martins i Tomass Dukurs zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce. Martins Dukurs po pierwszym przejeździe był dopiero dziewiąty.